Zdrowe odżywianie jest poniekąd bardzo ważne i na pewno również aby przyrządzić zdrowe dania będziemy potrzebowali odpowiedniego blendera do koktajli. Właśnie dlatego zestawiliśmy te najlepsze model w naszym rankingu.

MiejsceNazwa produktuSugerowana cenaOpcja zakupu
1.Concept Fresh&Nutri SM3391Około 270 złSprawdź tutaj
2.Botti YD-3638SOkoło 100 złSprawdź tutaj
3.Cilio 491401Około 230 złSprawdź tutaj
4.Concept SM3390Około 260 złSprawdź tutaj
5.NutriBullet Red 600 EkstraktorOkoło 370 złSprawdź tutaj

Concept Fresh&Nutri SM3391

Blender do koktajli 1
fot. ceneo.pl

Praca w kuchni staje się zdecydowanie łatwiejsza, kiedy używa się dobrej jakości sprzętu. Za pomocą blendera stołowego Fresh&Nutri SM3391 możliwe jest nie tylko przygotowanie pysznego smoothie, ale również zmielenie kawy czy orzechów, a także posiekanie mięsa. Za racji na małe rozmiary, zmieści się w każdej kuchni, która potrzebuje dużej ilości mocy od poręcznego urządzenia. Zamontowane w nim podwójne noże poradzą sobie ze wszystkimi produktami. Do zestawu dołączone są również 3 pojemniki do blendowania.

Sprawdź tutaj

Botti YD-3638S

Blender do koktajli 2
fot.ceneo.pl

Blender Botti YD-3638S, to doskonałe urządzenie, które pozwala przyrządzić pyszne napoje ze świeżych owoców i warzyw. Bez problemu poradzi sobie również z ubijaniem, siekaniem, czy blendowaniem sosów i zup. W zestawie znajdują się dwa bidony, które można zabrać ze sobą do pracy lub na trening, zastępując słodkie napoje, zdrowym i pożywnym smoothie. Sprzęt posiada także zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz funkcję pulsującego trybu pracy. Bidon szczególnie dobrze sprawdzi się w rękach osób, które uwielbiają eksperymentować w kuchni.

Sprawdź tutaj

Cilio 491401

Blender do koktajli 3
fot.ceneo.pl

Blender kielichowy to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni. Jest nie tylko poręczny i nieduży, ale przede wszystkim doskonale spełniający powierzone mu zadania. Blender Cilio 491401 to niemieckiej marki urządzenie, które szczególnie często wybierane jest przez osoby ceniące sobie zdrowy tryb życia. Pozwala na bardzo wygodne oraz szybkie przygotowywanie soków i koktajli. Zestaw zawiera w sobie również dwie butelki o pojemności 570 ml, pozwalające na zabranie ze sobą przygotowanego napoju.

Sprawdź tutaj

Concept SM3390

Blender do koktajli 4
fot.ceneo.pl

Concept SM3390 jest urządzeniem, które niezwykle ułatwia pracę w kuchni. Wszystko to dzięki praktycznemu chopperowi, dzięki któremu można pokruszyć orzechy, pierniki czy nawet posiekać mięso. Na uwagę zasługuje także dołączony do blendera młynek umożliwiający zmielenie kawy, ziół, a także przypraw i orzechów. Podwójne noże, w jakie wyposażone jest urządzenie, oraz jego moc na poziomie 700 W, poradzą sobie z niemalże każdym ekstremalnym zadaniem i pozwolą na błyskawiczne przygotowanie przekąsek.

Sprawdź tutaj

NutriBullet Red 600 Ekstraktor

Blender do koktajli 5
fot.ceneo.pl

Ekstraktor NutriBullet pozwala lepiej dbać o zbilansowaną i zdrową dietę, w której to warzywa i owoce grają główną rolę. Urządzenie jest nie tylko łatwe w obsłudze, ale również poręczne i kompaktowe – każdy znajdzie dla niego miejsce w swojej kuchni, niezależnie od jej rozmiaru. Dedykowany jest osobom, które prowadzą zdrowy tryb życia, a także takim, którym zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta, a mycie i czyszczenie zajmuje jedynie krótką chwilę i polega na wlaniu do urządzenia nieco ciepłej wody z płynem do mycia naczyń.

Sprawdź tutaj

Jaki blender do koktajli wybrać?

Co istotne, blender do koktajli powinien mieć odpowiednią moc. Im jest ona większa, tym szybciej i wydajniej sprzęt będzie w stanie blendować produkty. Jego moc powinna wynosić nie mniej niż 600 W – wtedy urządzenie bez problemu poradzi sobie z twardymi orzechami lub kruszonym lodem, które latem chętnie dodaje się do napojów.

Im wyższa moc blendera, tym lepiej posiekany będzie produkt, gładszy koktajl i lepszy smak całej kompozycji. Niektóre koktajle, np. te z produktów takich jak burak, kapusta lub imbir, nie mogą być zmiksowane częściowo, ponieważ nie będzie dało się ich komfortowo wypić. Muszą mieć więc formę gładkiej rzadkiej masy.

200 W to moc zapewniająca, że mikser może wydajnie przetwarzać jedynie miękkie produkty. Mikser o mocy 300–500 W gwarantuje z kolei mielenie produktów średniotwardych, a 600 W i więcej – pozwala na blendowanie niemalże wszystkiego.

Mikser do koktajli warzywnych

Sportowe modele mikserów świetnie nadają się do szybkiego przygotowywania koktajli na wynos. Ten typ urządzenia wyposażony jest w stacjonarny zasilacz, a w zestawie dołączone są do niego butelki. Chcąc zblendować produkty, należy zakręcić butelkę, nakładając na nią nakrętkę z ostrzami, a następnie umieścić ją na jednostce zasilającej i odpalić urządzenie.

Po zblendowaniu koktajlu wystarczy wyjąć bidon i wymienić nakrętkę na taką bez ostrza. Gotowy napój można zabrać ze sobą do szkoły, pracy czy na trening.

Blender do koktajli owocowych

Kupując blender, którego głównym zadaniem będzie przygotowywanie koktajli owocowych, nie trzeba koniecznie wybierać modelu wysokoobrotowego. Warto zwracać jednak uwagę na moc urządzenia, bowiem im wyższe wartości przyjmuje ten parametr, tym szybciej i dokładniej blender zmieli pożywienie.

Ponieważ przygotowanie szybkiego koktajlu zajmuje kilka minut, szkoda byłoby marnować później czas na długie czyszczenie, toteż warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki należy myć urządzenie. Szczególnie łatwe w czyszczeniu są blendery sportowe – wszystko sprowadza się bowiem do umycia bidonów oraz nakrętek. Duże znaczenie ma również sposób montażu ostrzy.

Warto wybrać taki blender, który będzie zarówno bezpieczny w użytkowaniu jak i łatwy do utrzymania w czystości. Podczas zakupu urządzenia dobrze jest również zwrócić uwagę na dołączone do niego akcesoria – niektóre z nich pozwalają na przygotowywanie musów, kremowych zup czy też ubijanie masy.