Ranking kotłów gazowych kondensacyjnych to miejsce gdzie każdy może zapoznać się z najlepszymi piecami gazowymi. Poznaj ich parametry oraz wady i zalety i w końcu wybierz najlepszy dla siebie kocioł gazowy kondensacyjny.

MiejsceNazwa produktuSugerowana cenaOpcja zakupu
1.Junkers Pakiet Kocioł Gazowy Kondensacyjny 1-F Cerapur Smart Zsb Około 11,500 złSprawdź tutaj
2.Termet Kocioł Gazowy Kondensacyjny 2-F Ecocondens Gold Plus 20Około 4400 złSprawdź tutaj
3.Saunier Duval Kocioł Gazowy Kondensacyjny Thelia Condens As 25Około 17300 złSprawdź tutaj
4.Junkers Cerapur GC2200W 20/25C 7736901493Około 3500złSprawdź tutaj
5.Vaillant Ecotec Plus Vc 256/5-5Około 8000 złSprawdź tutaj

Junkers Pakiet Kocioł Gazowy Kondensacyjny 1-F Cerapur Smart Zsb 14-5C Ze Stojącym Zasobnikiem C.W.U St 120-5Z I Płytą Podłączeniową

kociol1
fot. ceneo.pl

Wydajny zestaw od firmy Junkers, który charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością przy niewielkiej emisji spalin. Posiada wbudowaną automatykę pogodową, czytelny wyświetlacz oraz panel sterowania Bosch Heatronic. Można go kupić w wersjach 14, 20 i 24 kW. To ekonomiczne rozwiązanie o bardzo dużych możliwościach i wysokiej niezawodności.

Sprawdź tutaj

Termet Kocioł Gazowy Kondensacyjny 2-F Ecocondens Gold Plus 20

kociol2
fot.ceneo.pl

2-funkcyjny kocioł kondensacyjny w najwyższej klasie energetycznej. Dzięki wbudowanej karcie WiFi umożliwia zarządzanie temperaturą za pomocą komputera lub smartfona. Wyposażony w innowacyjny wymiennik wykonany ze stali nierdzewnej połączony z aluminiowymi drzwiczkami gwarantuje bardzo małe straty ciepła. Warto zaznaczyć, że posiada możliwość regulacji mocy od 11 do 100%, co może wpłynąć na idealne dopasowanie do każdego domu.

Sprawdź tutaj

Saunier Duval Kocioł Gazowy Kondensacyjny Thelia Condens As 25

kociol3
fot.ceneo.pl

Łatwy w obsłudze kocioł kondensacyjny wyposażony w zamkniętą komorę spalania. Bardzo dobre rozwiązania do mniejszych domów i mieszkań. Posiada wymiennik płytowy, który daje możliwość przepływowego grzania wody (10,4 l/min). Umożliwia podpięcie dodatkowego wyposażenia takiego jak automatyka pogodowa (brak w zestawie).

Sprawdź tutaj

Junkers Cerapur GC2200W 20/25C 7736901493

kociol4
fot.ceneo.pl

Kocioł kondensacyjny Junkers Cerapur GC2200W gwarantuje bardzo wysoką sprawność sięgającą 109%. Zapewnia płynną regulację mocy od 4,8 kW – 25 kW (do wykorzystania na grzanie CWU). Niewielkie wymiary umożliwiają montaż nawet w małych kotłowniach i trudno dostępnych miejscach. Jest to rozwiązanie wyjątkowo przyjazne dla środowiska, ponieważ emituje niewielką ilość tlenków azotu.

Sprawdź tutaj

Vaillant Ecotec Plus Vc 256/5-5

kociol5
fot.ceneo.pl

Ciche urządzenie o bardzo dobrych parametrach technicznych. Wysoka sprawność, prostota w obsłudze czy dodatkowe zabezpieczenia – to wszystko sprawia, że kocioł firmy Vaillant cieszy się sporą popularnością. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego wymiennika ciepła udało się znacząco ograniczyć ilość hałasu, jest to model cichy i bardzo przyjemny w eksploatacji.

Sprawdź tutaj

Ranking kotłów gazowych kondensacyjnych

Wybierając kondensacyjny kocioł gazowy, warto skupić się przede wszystkim na parametrach technicznych. Ważne, by kocioł zapewniał jak największą sprawność i dużą niezawodność. Niezależnie od modelu, na jaki się zdecydujemy, warto podczas zakupu zwracać uwagę na możliwości serwisowe. Wybierajmy modele, które w razie awarii będą miały zapewnioną szybką naprawę.

Najlepiej, jeśli serwis danego producenta znajduje się w naszym mieście. W wyborze z całą pewnością pomoże ranking kotłów kondensacyjnych, który umożliwia porównanie nie tylko samych cena, ale przede wszystkim wielu parametrów technicznych mających ogromny wpływ na eksploatację. Decyzja o wyborze kotła musi uwzględniać nasze zapotrzebowanie na ciepło oraz rodzaj centralnego ogrzewania zastosowanego w naszym domu. Kupując piec gazowy, powinniśmy zdecydować się na któregoś z renomowanych producentów. Warte rozważenia są takie firmy jak Junkers, Vailant czy Saunier.

Rodzaje kotłów gazowych

Dzięki kotłom gazowym możemy ogrzewać dom lub wodę użytkową. Zapewniają wysoką efektywność i są rozwiązaniami ekologicznymi. Wyróżnia się piece gazowe z otwartą oraz zamkniętą komorą spalania. Obecnie najczęściej stosowana jest druga opcja, która zapewnia większe bezpieczeństwo, bo całe spaliny wydostają się kominem, a ryzyko zatrucia tlenkiem węgla jest praktycznie zerowe.

Piece gazowe można podzielić na kilka pobocznych kategorii takich jak tradycyjne, kondensacyjne czy pulsacyjne. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się kotły kondensacyjne, które wykorzystują energię ze spalania paliwa gazowego, ale korzystają również z ciepłych spalin. Dzięki tej technologii uzyskać można bardzo wysoką wydajność i do minimum ograniczy straty ciepła.

Ostatnim podziałem, jaki można zastosować wśród pieców gazowych, jest rozdzielenie ich na urządzenia jedno i dwufunkcyjne. Piece jednofunkcyjne służą do podgrzewania wody w instalacji CO. Urządzenia dwufunkcyjne dodatkowo podgrzewają wodę użytkową.

Jak dobrać moc kotła gazowego kondensacyjnego

Moc pieca, który będzie odpowiedni dla konkretnego domu, powinna zostać określona przez projektanta. Tak naprawdę w głównej mierze zależy ona od powierzchni danego domu oraz od rodzaju centralnego ogrzewania. Orientacyjnie przyjmuje się, że na każde 10 m2 domu potrzebować będziemy około 0,6 kW mocy pieca.

Im lepsza termoizolacja budynku, tym bardziej można pokusić się o zakup mniejszej mocy kotła. Warto pamiętać, że mocniejszy piec musimy kupić w sytuacji, gdy ma on ogrzewać nie tylko wodę do centralnego ogrzewania, ale także CWU.

W przypadku domów przekraczających 100 m2, gdy zamierzamy używać ich do ogrzewania wody użytkowej oraz grzejników, warto rozważyć wybór pieca o mocy 20 KW. Jeśli nasz dom jest mniejszy lub zamierzamy wykorzystywać go wyłącznie do instalacji CO, można wybrać kotły o mniejszej mocy.