Stara boazeria nie wygląda zbyt dobrze, ale wykorzystując odpowiednie farby, jesteśmy w stanie mocno odświeżyć pomieszczenie i nadać mu nowoczesności oraz blasku. Jak tego dokonać? Na jakie farby się zdecydować? Tego wszystkiego dowiesz się, czytając dzisiejszy artykuł.

MiejsceNazwa produktuSugerowana cenaOpcja zakupu
1.Colorit Drewno Farba kredowa błękitno-turkusowa 375 mlOkoło 32 złSprawdź tutaj
2.Colorit Farba Kredowa Do Drewna Szmaragdowa Zieleń 375MlOkoło 28 złSprawdź tutaj
3.Dulux Boazerie Biała 2,5LOkoło 92 złSprawdź tutaj
4.Colorit Farba Kredowa Do Drewna Alabastrowy 750MlOkoło 50 złSprawdź tutaj
5.Liberon Farba Kredowa Piaskowy Pył 250MlOkoło 25 złSprawdź tutaj
6.Luxdecor Farba Kredowa Chalk-It Pudding 0,75LOkoło 45 złSprawdź tutaj
7.Jeger Farba Kredowa Rustic 0,5 L Kreda Styl Mebli SkandynawskiOkoło 52 złSprawdź tutaj

Jaka farba kredowa do boazerii?

W marketach budowlanych i specjalistycznych sklepach malarskich znajdziemy kilka rodzajów farb kredowych, które bardzo dobrze sprawdzają się w malowaniu boazerii. Popularnością cieszą się farby mineralne, preparaty kazeinowe, ale składnikiem, który odpowiada za wyjątkowy efekt stosowania tych farb, jest naturalna kreda.

o ona odpowiada za uzyskanie nietypowego efektu prac malarskich prowadzonych na boazerii. Farby kredowe są bardzo łatwe w stosowaniu, ale wymagają odpowiedniego przygotowania podłoża. Wcale nie chodzi tu o staranne szlifowanie desek z lakieru, wystarczy delikatne zmatowienie podłoża, by uzyskać znakomity efekt. Samo malowanie jest banalnie proste i poradzi sobie z nim nawet kompletny amator. Farby kredowe kupić można w wielu kolorach, największą popularnością obecnie cieszą się pastelowe odcienie umożliwiające osiągnięcie bardzo ładnego, nowoczesnego wnętrza.

Najlepsza farba kredowa do boazerii

Niezależnie od producenta farby kredowe charakteryzują się bardzo wysoką przyczepnością. Są łatwe w stosowaniu i zapewniają bardzo mocne krycie. Wybierając farbę kredową, powinniśmy zwrócić uwagę na wymagania konkretnego producenta co do narzędzi i ilości warstw, jakie należy nałożyć.

Niezwykle ważny jest też czas schnięcia, im jest on krótszy, tym szybciej nałożymy kolejną warstwę i zakończymy proces malowania. Malując boazerię w domu, nie ma sensu kupować farb kredowych mrozoodpornych, bo w domu nigdy temperatura nie spadnie do takiego poziomu. Wybór takich producentów jak Lovely Home, Annie Sloan, Colorit czy Owatrol powinien zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaka z farb będzie najlepsza, bo wszystko zależy od naszych wymagań. Decydując się na zakup, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na kolor, nie każdy producent zapewni poszukiwany przez nas odcień, dlatego wybór powinien być uzależniony od preferencji. Wydaje się, że wcześniej wymienieni producenci są w stanie zapewnić odpowiednią jakość i szeroką paletę barw, która umożliwi osiągnięcie zamierzonego efektu w bardzo krótkim czasie.

Gdzie kupić farbę kredową do boazerii?

Farby kredowe są bardzo popularne i kupić je można w wielu marketach budowlanych. Bardzo szeroką ofertę na tego typu rozwiązania zapewnia sieć Leroy Merlin. Znajdziemy tam największych producentów i wiele ciekawych kolorów, które pomogą uzyskać pożądany efekt.

Sporo takich farb znajdziemy też w innych sklepach sieciowych takich jak Castorama czy Obi. Prawdziwe bogactwo barw i rodzajów farb kredowych to jednak popularne sklepy internetowe i portale aukcyjne. Znaleźć tam można nie tylko spory wybór, ale też bardzo konkurencyjne ceny.

Decydując się na zakup w sklepach takich jak Leroy Melin, Obi, czy Castorama, zwróćmy uwagę na ceny. Bywa tak, że konkretne modele od tego samego producenta różnią się dość znacznie ceną i warto wtedy wybrać sklep oferujący najtańszą farbę.