Myszki do gier są niezwykle istotne jeśli chcemy w rozgrywkach uzyskiwać jak najlepsze wyniki. Dlatego w rankingu zestawiliśmy najlepsze myszki gamingowe dostępne na rynku.

MiejsceNazwa produktuSugerowana cenaOpcja zakupu
1.Logitech PRO Wireless Gaming CzarnaOkoło 440 złSprawdź tutaj
2.Razer Viper UltimateOkoło 520 złSprawdź tutaj
3.SteelSeries Rival 5 CzarnaOkoło 255 złSprawdź tutaj
4.Genesis Xenon 770Około 159 złSprawdź tutaj
5.Mysz A4Tech Bloody Gaming A90 Blazing USB Metal XGlide Armor BootOkoło 100 złSprawdź tutaj

Logitech PRO Wireless Gaming Czarna

Myszka do gier 1
fot. ceneo.pl

Bezprzewodowa myszka dla graczy firmy Logitech pozwala na cieszenie się rozgrywką bez potrzeby przejmowania się okablowaniem. Obecność przewodu dla wielu graczy może być problemem – jego przeciąganie często powoduje tarcie, przez co rozprasza uwagę skupionej na grze osoby. Nie należy jednak bać się opóźnień czy problemów z łącznością – Pro Wireless zapewnia szybkość odświeżania połączenia wynoszącą jedynie 1 ms. Dzięki wbudowanemu czujnikowi HERO myszka jest niezwykle precyzyjna i energooszczędna.

Sprawdź tutaj

Razer Viper Ultimate

Myszka do gier 2
fot.ceneo.pl

Razer Viper Ultimate to myszka bezprzewodowa stworzona z myślą o wymagających graczach. Dzięki ergonomicznej konstrukcji zapewnia komfort nawet podczas wielogodzinnych sesji. System Hyperspeed, w który została wyposażona, nie pozwoli odczuć żadnych opóźnień – wszystko to dzięki szybkiej transmisji. Co ciekawe, Viper Ultimate wyposażony został w sensor zapewniający rozdzielczość aż 20 000 DPI z dokładnością wynoszącą ok. 99,6%. Czujnik jest więc jeszcze dokładniejszy niż w poprzednich modelach.

Sprawdź tutaj

SteelSeries Rival 5 Czarna

Myszka do gier 3
fot.ceneo.pl

SteelSeries to firma, która zdążyła przyzwyczaić graczy do solidnie wykonanego sprzętu. Rival 5 to myszka komputerowa, która pochwalić się może aż 9 programowalnymi przyciskami – stworzona została po to, aby zapewnić graczom przewagę w grach FPS czy MMO. Za precyzję odpowiada nowoczesny sensor TrueMove Air oraz przełączniki Golden Micro IP54. Maksymalna rozdzielczość myszki wynosi 18 000 DPI. Produkt firmy SteelSeries powinien bez problemu wytrzymać nawet 80 milionów kliknięć. Odporny jest także na kurz oraz wodę.

Sprawdź tutaj

Genesis Xenon 770

Myszka do gier 4
fot.ceneo.pl

Genesis zastosował w modelu Xenon 770 przełączniki Huano, których żywotność wynosi około 20 milionów kliknięć. Co więcej, gracz ma do dyspozycji także 6 poziomów zmiany DPI oraz dwa wymienne chwyty boczne. Xenon posiada dodatkowo 14 programowalnych przycisków, które powinny zadowolić nawet te najbardziej wymagające osoby. Produkt marki Genesis doskonale sprawdzi się w rękach osób, które wymagają od sprzętu więcej i chcą posiadać możliwość samodzielnej ich konfiguracji.

Sprawdź tutaj

Mysz A4Tech Bloody Gaming A90 Blazing USB Metal XGlide Armor Boot

Myszka do gier 5
fot.ceneo.pl

Myszka firmy A4Tech to produkt skierowany w stronę wymagających graczy, dla których liczy się wysoka jakość oraz nowoczesna technologia. Bloody Gaming A90 Blazing może pochwalić się 4-rdzeniowym procesorem oraz aż 8 programowalnymi przyciskami – szczególnie dobrze sprawdzą się one w grach zręcznościowych lub MMO/RPG, gdzie makra są niezwykle istotne. Warty uwagi jest także wyjątkowo krótki czas reakcji, bowiem wynoszący jedynie 0,2 milisekundy.

Sprawdź tutaj

Jaka myszka dla gracza?

Wybór odpowiedniej myszki dla gracza ma bardzo duże znaczenie. Gamingowy gryzoń odpowiada przecież nie tylko za sam komfort użytkowania, ale także precyzję, która niezbędna jest w wielu grach zręcznościowych. Każdy gracz powinien dobrać myszkę do własnych preferencji – w zależności od chwytu, a także ilości DPI.

Myszka dla gracza różni się od biurowej przede wszystkim wyglądem – posiada bardziej zaawansowaną konstrukcję oraz dodatkowe funkcjonalności, takie jak na przykład programowalne przyciski, które bardzo często przydają się w grach lub też kilka różnych poziomów zmiany DPI. Choć bez większych przeszkód można by było poradzić sobie w grach, używając do tego celu myszki biurowej, to jednak gamingowa myszka znacznie ułatwia to zadanie – daje graczowi o wiele większe możliwości.

Czy wybór myszki do grania ma znaczenie?

Często podczas rozgrywki liczą się ułamki sekund. Wygrywa ten, kto pierwszy zdąży wykonać bezbłędny ruch. Myszki do grania zapewniają znacznie większą precyzję niż myszki biurowe – stworzone są przecież właśnie z myślą o graczach, którzy potrzebują sprzętu, na który mogą liczyć w każdej sytuacji. Możliwość zaprogramowania dodatkowych przycisków, dzięki którym rozgrywka stanie się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza lub też błyskawiczna zmiana DPI na niższe bądź wyższe to funkcje, bez których wielu graczy nie byłoby w stanie się obyć.

Odpowiednio dobrana myszka pozwoli więc pomóc w szlifowaniu umiejętności gracza – zdecydowanie łatwiej jest oddawać celniejsze strzały w grach, kiedy gamingowy gryzoń zapewnia idealną precyzję.

Myszka do gier – czym kierować się przy zakupie?

Każdy gracz ma nie tylko inny chwyt, ale również inne preferencje oraz umiejętności. Gracze zwracają wyjątkowo dużą uwagę na DPI. Nic w tym dziwnego – możliwość zmiany rozdzielczości jednym przyciskiem może nieraz uratować rozgrywkę. Co więcej, każdy gracz posiada swoje osobiste preferencje odnośnie czułości – obecnie na rynku bez problemu dostać można sprzęty, które posiadają rozdzielczość wynoszącą od 800 do nawet 20 000 DPI. Wybór tego odpowiedniego zależy jednak od indywidualnych potrzeb oraz rodzajów gier, w które się grywa.

Dokonując zakupu myszki do grania, natrafić można na sprzęty zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe. Jeszcze jakiś czas temu te drugie nie stanowiły najlepszego wyboru dla gracza – przede wszystkim z powodu dużego opóźnienia. Dziś jednak opóźnienie nie jest już żadnym problemem – stało się na tyle małe i niezauważalne, że myszka bezprzewodowa doskonale poradzi sobie w grach.