Żarówki z czujnikiem ruchu są hitem ostatnich lat i można zauważyć, że coraz więcej osób stosuje się w swoich domostwach. Jeśli chcesz dowiedzieć się która żarówka z czujnikiem ruchu będzie najlepszym wyborem to sprawdź ich ranking.

MiejsceNazwa produktuSugerowana cenaOpcja zakupu
1.Osram Led Z Czujnikiem Ruchu Parathom Motion Sensor Cl A75 11,5W/827 E27Około 30 złSprawdź tutaj
2.Kobi Żarówka LED E27 SMD 9W (70W) 760lm 230V barwa ciepła z czujnikiem ruchuOkoło 20 złSprawdź tutaj
3.V-TAC ŻARÓWKA LED 9W A60 Z CZUJNIKIEM RUCHU/ZMIERZCU E27 2760Około 42 złSprawdź tutaj
4.Aigostar Led Z Czujnikiem Ruchu I Zmierzchu A5 A60B E27 3000KOkoło 21 złSprawdź tutaj
5.Bowi Żarówka E27 Z Czujnikiem Ruchu 6WOkoło 21 złSprawdź tutaj

Osram Led Z Czujnikiem Ruchu Parathom Motion Sensor Cl A75 11,5W/827 E27

Żarówka z czujnikiem ruchu OSRAM
fot. ceneo.pl

Motion Sensor to seria żarówek firmy OSRAM, które posiadają wbudowany czujnik ruchu. Dzięki niemu żarówka zapala się jedynie wtedy, kiedy w polu jego działania wykryty zostanie ruch. Cechuje ją wyjątkowo długa trwałość, bo szacowana jest na aż 25 tysięcy godzin. Z racji na obecność wbudowanego czujnika, żarówki nie zapalają się w dzień, a zaczynają świecić, dopiero kiedy spadnie poziom natężenia światła dziennego. Nie potrzebują także nagrzewania – od razu w momencie włączenia dają 100% światła.

Sprawdź tutaj

Kobi Żarówka LED E27 SMD 9W (70W) 760lm 230V barwa ciepła z czujnikiem ruchu

Żarówka z czujnikiem ruchu 2
fot.ceneo.pl

Żarówka Kobi wykorzystuje diody LED wysokiej efektywności, dzięki czemu jest niezwykle energooszczędna i ekologiczna. Co więcej, posiada również wysoki współczynnik oddawania barw – w świetle żarówki przedmioty dalej wyglądają tak, jak w naturalnym świetle. Zastosowany w niej czujnik ruchu sprawia, że żarówka zaświeca się na 30 sekund przy odpowiednio niskim natężeniu światła oraz wtedy, kiedy wykryje ruch. Na pochwałę zasługuje bardzo niski pobór mocy w trybie czuwania – wynosi on jedynie 0,8W.

Sprawdź tutaj

V-TAC ŻARÓWKA LED 9W A60 Z CZUJNIKIEM RUCHU/ZMIERZCHU E27 2760

Żarówka z czujnikiem ruchu 3
fot.ceneo.pl

Żarówka V-TAC oferuje zużycie energii mniejsze aż o 80% od innych, tradycyjnych źródeł światła oraz wyjątkowo długą żywotność. Cechuje ją z pewnością natychmiastowy start dający już od początku 100% światła (nie musi się nagrzewać). Swoje zastosowanie znajduje zarówno w obszarach komercyjnych jak i mieszkaniowych, a także na zewnątrz budynków, gdzie jednak wymaga odpowiedniej oprawy. Sprawdzi się także doskonale na stoiskach handlowych lub wystawach.

Sprawdź tutaj

Aigostar Led Z Czujnikiem Ruchu I Zmierzchu A5 A60B E27 3000K

Żarówka z czujnikiem ruchu 4
fot.ceneo.pl

Aigostar to żarówka bardzo wysokiej jakości. Automatycznie wykrywa ruch w zasięgu kilku metrów. Zapala się także wtedy, kiedy natężenie światła spada poniżej 10lux – czas świecenia po automatycznym zapaleniu wynosi 60 sekund. Świetnie nada się więc do oświetlenia korytarzy, a także łazienek, schodów czy piwnic. Długość życia żarówki szacuje się na około 25 lat. Co ciekawe, jest ona także odporna na wstrząsy. Zastosowane zostały w niej wysokowydajne diody SMD.

Sprawdź tutaj

Bowi Żarówka E27 Z Czujnikiem Ruchu 6W

Żarówka z czujnikiem ruchu 5
fot.ceneo.pl

Żarówka Bowi zapewnia trwałość na aż 25 tysięcy godzin. Wbudowany w niej czujnik ruchu uruchamia żarówkę, kiedy poziom natężenia światła spadnie poniżej 10lux lub wtedy, kiedy wykryje ruch w zasięgu 6 metrów. Czas świecenia wynosi 25 sekund. Co ciekawe, może ona pracować w szerokim przedziale temperatur wynoszącym od -20°C do +50°C. Z powodzeniem może być użyta na zewnątrz, co gwarantuje stopnień szczelności IP20. Strumień świetlny żarówki równy jest 450 lumenów.

Sprawdź tutaj

Żarówka z czujnikiem ruchu i zmierzchu – czym się kierować przy wyborze

Inteligentne oświetlenie staje się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, żarówki włączające się w momencie wykrycia ruchu zapewniają niezwykły komfort użytkowania. Choć niedawno montowane były one głównie na zewnątrz, to obecnie często wybierane są także do wnętrz mieszkalnych. Dzięki nim każdy jest w stanie skonfigurować odpowiadający mu system oświetleniowy.

Wybierając żarówkę z czujnikiem ruchu, należy zwrócić dużą uwagę na odległość, w jakiej czujnik jest w stanie wykryć ruch, a także czas, na jaki uruchamia się żarówka. Choć najważniejsze wydają się być te dwa parametry, to jednak dobrze jest także dostosować do swoich preferencji moc żarówki oraz barwę emitowanego światła.

Czy na zewnątrz montujemy żarówki z czujnikiem ruchu?

Żarówki z czujnikiem ruchu z powodzeniem mogą być montowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Znajdują one bowiem swoje zastosowanie w bardzo wielu różnych pomieszczeniach – przykładem mogą być korytarze czy klatki schodowe, ale również kuchnia lub łazienka. Czujnik ruchu, w który wyposażona jest żarówka, pozwala na wykonywanie czynności bez konieczności samodzielnego włączania światła.

Obecnie najczęściej wybierane są żarówki ledowe, które nie tylko są niezwykle energooszczędne, ale również o wiele bardziej żywotne. Żarówki z czujnikiem ruchu oczywiście nie wymagają ingerencji użytkownika – włączają się i wyłączają samodzielnie. Osoby, które zapominają o gaszeniu za sobą światła, nie będą już musiały przejmować się wysokimi rachunkami za energię elektryczną.

Jak działa żarówka z czujnikiem ruchu i zmierzchu?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że czujnik ruchu jest nie tylko udogodnieniem, ale także funkcją znacznie zwiększającą poziom bezpieczeństwa. W przypadku zamontowania żarówki z czujnikiem ruchu na zewnątrz, jeśli wykryje ona czyjąś obecność – automatycznie się włączy, odstraszającym tym samym nieproszone osoby znajdujące się na posesji.

Zamontowany w żarówce czujnik ruchu działa jednak nie tylko wtedy, kiedy wykryje ruch, ale również w momencie wykrycia zmierzchu, kiedy to natężenie światła mocno spada.

Czujnik zmierzchu wyposażony jest w fotorezystor, który analizuje światło i w przypadku wykrycia zbyt niskiego jego natężenia, uruchamia przełącznik, co z kolei uwalnia przepływ energii. Co więcej, gdy natężenie światła zaczyna się zwiększać (o poranku), fotorezystor ponownie dokonuje analizy – następstwem tego jest blokada przepływającej energii elektrycznej. W wyniku tego oświetlenie wyłącza się samoistnie, kiedy na dworze ponownie zapanuje jasność.